Van’da Bir Ay Boyunca Eylem ve Etkinlik Yapmak Yasaklandı

Van Valiliği tarafından alınan kararla, Van'da 1 Aralık 2016 tarihinden itibaren 30 gün süre ile tüm eylem ve etkinlikler yasaklandı.

Van’da Bir Ay Boyunca Eylem ve Etkinlik Yapmak Yasaklandı

Van Valiliğinin aldığı kararla, vatandaşların can ve mal güvenliğinin korunması hedefleniyor. Her türlü yürüyüş, basın açıklaması, miting, çadır kurma, stant açma, oturma eylemi ve benzeri türdeki tüm eylem ve etkinlikler bir ay boyunca yasaklandı.

Van Valiliği'nin Resmi Açıklaması

"İl sınırları içinde huzur ve güvenliğin, kişi dokunulmazlığının, tasarrufa müteallik emniyetin, kamu esenliğinin sağlanması, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini korumak amacıyla 2935 sayılı OHAL Kanununun 11. maddesi (m) bendi gereğince, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu kapsamında yapılacak olan her türlü yürüyüş, basın açıklaması, miting, çadır kurma, stant açma, oturma eylemi ve benzeri türdeki tüm eylem ve etkinlikler, 1 Aralık 2016 tarihinden itibaren 30 gün süre ile yasaklanmıştır."

Yılbaşı Kutlamalarını Etkilemeyecek

Eylem ve etkinlik yasağı 30 Aralık'ta sona ereceğinden dolayı 31 Aralık gecesinde düzenlenecek olan yılbaşı kutlamaları bu yasaktan etkilenmeyecek.

Van

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Benzin ve Motorine Zam
Benzin ve Motorine Zam
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı