Yeğenine Cinsel Tacizde Bulunan Amcaya 12 Yıl 6 Ay Hapis Cezası

Kastamonu'da yeğenine cinsel tacizde bulunan amcası çıkarıldığı yargılandığı mahkemece 12 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı ancak tutukluluğu Yargıtay kararına bırakıldı.

Yeğenine Cinsel Tacizde Bulunan Amcaya 12 Yıl 6 Ay Hapis Cezası

Geçen sene Eylül ayında Araç ilçesindeyaşanan olayda, lise öğrencisi H.T., amcası H.T. tarafından cinsel taciz gördüğünü rehber öğretmenine anlattı. Bunun üzerine Araç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından suç duyurusunda bulunuldu ve H.T.'nin öz amcası H.T. hakkında Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesinde dava açıldı.

Tutuksuz yargılanan amca .T., duruşmada öz yeğeni ve ailesi tarafından kendisine iftira atıldığını söyledi ve suçlamaları kabul etmedi. Ankara'da yaşadığını emekli olduktan sonra yaklaşık 6 ay Araç’ın bir köyünde yaşadığını söyleyen H.T., “Bizim aramızda böyle bir şey yaşanmadı. Benim 24 yaşında bir kızım var. Ben, böyle bir şeye tenezzül edecek birisi değilim. Benim kızım sayılır. Aramızdaki husumetten dolayı bu şekilde bana iftira atıyorlar, beni şikayet ediyorlar. Bu, bana yapılmış çok ağır ve çok büyük bir iftiradır. Benim evladım. Ben, bu suçlamayı kabul etmiyorum” dedi.

Mahkeme heyeti, sanık ve tanıkları dinledikten sonra amca H.T.'yi 8 yıl hapis cezasına çarptırdı. Cinsel saldırıyı yeğenine yaptığı için ceza 12 yıla, saldırının zincirleme olmasından dolayı 15 yıla çıktı. Amca H.T.'nin iyi hali de göz önünde bulundurularak 12 yıl 6 ay hapis cezasına düşürüldü ancak şahsın tutukluluğu Yargıtay’ın kararına bırakıldı.

Lise öğrencisi H.T., olayın duyurulmasının ardından okulu bırakarak ailesinin yanına yerleşti.


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı
700 Milyon Android Telefonda Büyük Tehlike
700 Milyon Android Telefonda Büyük Tehlike