Yüksekova'da PKK Öz Savunma Sorumlusu Yakalandı

Türk Silahlı kuvvetleri yaptığı açıklamada silahlı terör örgütü PKK'nın "Öz Savunma Sorumlusu" olan Selim Aybar'ın gizlendiği evde yakalandığı bildirildi. Yakalama çalışmalarında vatandaşların verdiği bilgilerle destek oldukları bildirildi.

Yüksekova'da PKK Öz Savunma Sorumlusu Yakalandı

Türk Silahlı Kuvvetlerinin yaptığı açıklamada, Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Esendere yılmaz köyünde Hakkari 3'üncü Tümen Harekat komutasında bulunan İlçe Jandarma Komutanlığı ve JÖH timleri tarafından yapılan operasyonda, bölücü terör örgütü PKK'nın Öz Savunma Sorumlusu Selim Aybar gizlendiği evde bugün sabah saat 06:00 sıralarında yakalandı. Yakalama çalışmaları esnasında bölge halkının verdiği bilgilerle güvenlik güçlerine destek oldu.

HAKKARİ'DE 526 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ 

Ayrıca Türk Silahlı Kuvvetleri, bölgede yaşayan vatandaşlar ile omuz omuza vererek teröristlere karşı yapılan mücadalede kısa sürede daha güzel sonuçlar elde edileceği belirtilen açıklamada şu şekilde ifadeler kullanıldı: "Halkımıza buradan sizler aracılığıyla şükranlarımızı sunuyoruz. Söz konusu terörist örgüte eleman kazandırma ve Yüksekova’daki çukur kazma olaylarına öncülük eden bir haindir ve bu teröristin ele geçirilmesi mücadeleye önemli bir katkı sağlamıştır. Yüksekova da etkisiz hale terörist 65 olmuştur. Hakkari toplamında etkisiz hale getirdiğimiz terörist 526 olmuştur."

hakkari öz savunma sorumlusu selim aybar yakalandı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı
Şarkıcı Orhan Ölmez Bıçaklandı
700 Milyon Android Telefonda Büyük Tehlike
700 Milyon Android Telefonda Büyük Tehlike