100.000 Kişinin Beklediği KİT Taşeron İşçileri ile İlgili Son Dakika Gelişmesi Yaşanıyor!

Ekim ayının yaklaşması ile birlikte Türkiye'de milyonlarca vatandaş heyecanlı bir şekilde bekliyor.

Meclisin açılması ile birlikte esnaftan işçilere gençlerden kadınlara ve emeklilere kadar geniş kitleyi ilgilendiren önemli düzenlemelerin hayata geçmesi için çalışmaya başlanacak. Öte yandan taşeron işçiler için yapılacak düzenlemenin de torba yasası ile birlikte yürürlüğe girmesi bekleniyor. İşte kadro için çok şaşırtıcı bilgiler...

Meclisi Ekim ayında yoğun bir dönem bekliyor. Özellikle ekonomiye ilişkin önemli yenilikler ve düzenlemeler meclis de masaya yatırılacak. Yaklaşık 100.000 kişiyi kapsayan düzenleme önümüzdeki günlerde netleşmiş olacak. İşte taşeron işçilere dair merak edilen ve düzenlemelerin kapsamına ilişkin çarpıcı bilgiler haberimizde.

Taşerona kadro ne zaman gelecek?

Taşeronlara ek kadro çalışmasının da yeni torba yasada olacağı belirtiliyor kadroya giremeyen taşeronlara ilgili çalışmanın da sürdüğü öğrenildi.

İşçi yenilemesi

Yeni dönemde kamu işlerine yönelik bir reform niteliğinde yeni adımlar atılacak. Kamuda kadro iş ve kıdem konusunda sıkıntıların yaşandığı taşeron işçiliği dönemi sonlanacak. Kamu kurum ve kuruluşlarındaki 900.000 taşeronun ardından yaklaşık 100.000 taşeron işçisi daha kadroya alınacak.

Kadroya geçecek taşeron işçilerin şartları neler?

Taşeron işçi kadro şartları merak ediliyor taşeron işçiler kadroya alınmak için devlet memurluğuna atanma da gereken şartları taşıyacaklar. Henüz yasa yürürlüğe girmediği için detaylar netleşmedi açıklamalar geldiğinde haberlerimizden bilgi alabilirsiniz.

Bakmadan Geçme