2023 CHP kurultayı seçim sonuçları

Türkiye'de 38. Cumhuriyet Halk Partisi Olağan Kurultayı için de tarih araştırmaları kaldığı yerden devam ediyor.

Türkiye'de 38. Cumhuriyet Halk Partisi Olağan Kurultayı için de tarih araştırmaları kaldığı yerden devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi'nde gerçekleşecek olan genel başkanlık seçimi öncesi, parti üyeleri de seçimin nereden yapılacağını sorguluyor. CHP kurultayı ne zaman, saat kaçta ve nerede yapılacak? İşte detaylar! 

CHP BAŞKANLIK SEÇİMİ NE ZAMAN?

Türkiye'de CHP Parti Meclisi alınan karar gereği boyunca da 4-5 Kasım'da saat 10.00'da gerçekleştirilecek 38. Olağan Kurultay için parti genel müdürlüğü tarafından Ankara Spor Salonu kiralandı.

Salon hazırlıklarına da 2-3 gün öncesinden başlamayı da kararlaştıran Parti Genel Müdürlüğü'nün de delegelerin oylarını hızlı kullanması ve giriş çıkışlarda da karmaşa yaşanmaması adına "turnike" sistemini kullanacak.

CHP GENEL BAŞKAN ADAYLARI KİM?

Divan başkanlığını Ekrem İmamoğlu'nun yapacağı kurultayda da 13 yıldır genel başkanlık da görevini sürdüren Kemal Kılıçdaroğlu ile Manisa Milletvekili Özgür Özel yarışacak. 

Yapılacak oylama sonrasında CHP'nin yeni genel başkanı belli olacak.

KURULTAY PROGRAMI BELLİ OLDU

CHP'nin 4-5 Kasım tarihinde yapılacak kurultayında, ilk gün genel başkan seçimi, ikinci gün ise PM ve Yüksek Disiplin Kurulu üyelerinin seçimi yapılacak.

CHP'de genel başkanlığa aday olabilmek için delegelerin yüzde 5'inin imzası gerekiyor.

CHP KURULTAY SEÇİM SONUÇLARI

Cumhuriyet Halk Partisi kurultay seçim sonuçları da bu sayfada yer alacak.