23 Ekim brent petrol varil fiyatı ne kadar oldu?

Son çıkan İsrail Gazze savaşı sonrası petrol fiyatları da yukarı doğru ivmelenmeye de devam ediyor.

23 Ekim brent petrol varil fiyatı ne kadar oldu? Son çıkan İsrail Gazze savaşı sonrası petrol fiyatları da yukarı doğru ivmelenmeye de devam ediyor. Cuma günü 93,79 kadar yükselen Brent Petrol varil fiyatı da günü 92,16 dolar seviyesinde tamamlamıştı.

Brent petrol varil fiyatı bugün saat 09.24 itibariyle de kapanışa göre de yüzde 0,78 azalışla 91,44 dolar oldu. Aynı dakikada ise Batı Teksas türü ham petrol varili de 87,23 dolardan alıcı buldu.

İsrail Filistin çatışmasının da bölgeye yayılması halinde petrol arzına zarar vereceği endişesiyle de artan petrol fiyatlarında yön arayışı da devam ediyor.

Piyasalarda, çatışmanın genişleyebileceği endişesi hakim olmaya devam etse de İsrail'in Gazze'ye askeri harekatını ertelediğine ilişkin haber akışı fiyatlarda bir miktar geri çekilmeye neden oldu. Artan diplomatik adımlar ve hafta sonu İsrail ablukası altındaki Gazze Şeridi için iki yardım konvoyunun Refah Sınır Kapısı'ndan giriş yapması da fiyatlardaki gerilemeyi destekleyen unsurlar arasında yer aldı.

BRENT PETROL VARİL FİYATI

Brent petrolde teknik olarak 91,80 ile 92,63 dolar aralığının direnç, 90,97 ile 90,14 dolar aralığının ise destek bölgesi olarak izlenebileceği belirtiliyor.

Bakmadan Geçme