29 Ekim emekli ikramiyesi ne zaman hesaplara yatacak?

Türkiye'de 16 milyon emekli için merakla beklenen son dakika haberleri geldi.

Türkiye'de 16 milyon emekli için merakla beklenen son dakika haberleri geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ile Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı son dakika açıklamasında 5 bin TL'lik ikramiyenin kapsamı ve ödeme tarihine değindi.

Ülke geneli bugün gerçekleştirilen AK Parti Grup Toplantısı'ndan önce basın mensuplarına açıklama yapan Çalışma Bakanı Vedat Bilgin yaptığı açıklamada kapsamın genişletilip genişletilmeyeceği konusuna değindi.

KAPSAM ALANI GENİŞLEYECEK Mİ?

Grup toplantısından önce basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emeklilere 5 bin lira ikramiyesi ile ilgili kapsam hakkında çalışan emeklilere kötü haber vererek, "Çalışan emeklileri kapsam dışında bıraktık. Gündemimizde başka bir çalışma da söz konusu değil" dedi ve "Düzenlemeyi tamamladık. Hayırlı olsun emeklilerimize. Bu noktada çalışan emeklileri de kapsam dışında bıraktık. Takdir edersiniz ki mücbir sebeplerden dolayı bütçemizde kısıtlamaya gitmek zorunda kaldık. Elde edebileceğimiz en maksimum sonuç buydu. Gündemimizde başka bir çalışma da söz konusu değil" dedi.

KİMLERE VERİLECEK?

Emekli ikramiyesi çalışan emekliler hariç tüm emeklilere ve dul yetim aylığı alanlara, maaşlarına göre verilecek.

ERDOĞAN AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Emeklilere ödeme kasım ortasında. Enflasyon farkıverefah payı düzenlemelerini yılbaşında vereceğiz. Emeklilerimizle aldığımız kararın tekrar hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.

29 EKİM İKRAMİYESİ NE ZAMAN HESAPLARA YATACAK?

Çalışma Bakanı yaptığı açıklamada emeklilere 5 bin TL ikramiyenin 15 Kasım civarında ödeneceğini söyledi. Takvime baktığımızda 13 ile 17 Kasım arasında paranın hesaplara geçeceği görülüyor. 

Bakmadan Geçme