90 bin taşerona kadro gelecek mi? Belediye şirket işçileri kadro alacak mı toplantı tarihi belli oldu

Türkiye'de geçtiğimiz hafta katıldığı televizyon programında gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan açıkladı.

Türkiye'de geçtiğimiz hafta katıldığı televizyon programında gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan açıkladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, çalışma hayatına ilişkin düzenlemeler için üçlü danışma kurulunu işaret etmişti.

Sunucunun "Taşerona ve belediye şirket işçilerine kadro gelecek mi?" sorusuna Bakan Işıkhan, "Tabi önemli müdahalelerimizden biri. Danışma kurulunu Ekim ayında toplayacağız. Tarafları dinlemeden ortak çözümleri üretemeyiz" şeklinde cevap vermişti.

ASGARİ ÜCRET ZAMLANACAK!

Geçtiğimiz aylarda enflasyona karşı alınan önlemler kapsamında asgari ücretin artık yılda tek defa belirlenmesi üzerinde karar kılınırken Çalışma Bakanı'da yaptığı açıklama da, asgari ücretin 2024 ilk 6 ayı için belirleneceğini ifade ederek,  "Bizim için çok önemli. Aralık ayının başlarında işçi işveren konfederasyonları ile bir araya geleceğiz ve önümüzdeki sene ilk 6 ayı kapsayacak asgari ücret için görüşmelere başlayacağız" ifadelerini kullandı.

Bu açıklamaya göre asgari ücrette bir değişiklik daha yapıldığı, bu sene ve geçen sene olduğu gibi 2024 yılında 2 defa belirleneceği görülüyor.

TAŞERONA VE BELEDİYE ŞİRKET İŞÇİLERİNE KADRO GELECEK Mİ?

Üçlü danışma kurulunda işçi işveren ve hükümet kesimi olacak ve çalışma hayatına ilişkin konular ele alınacak. Yeni yasama döneminde Bakan Işıkhan'ın bu açıklamasından sonra da en merak edilen konu,üçlü danışma kurulunun ne zaman toplanacağı oldu.

Bakmadan Geçme