Aile Bakanlığı 200 bin TL konut desteği başvuru şartları, özellikleri nedir?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı resmi internet sayfasından yapılan açıklamalar doğrultusunda devletten konut destekleri gelmeye devam ediyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı resmi internet sayfasından yapılan açıklamalar doğrultusunda devletten konut destekleri gelmeye devam ediyor. Bakanlık resmi internet sayfasında afetten etkilenenlere betorname ev yapımında 200 bin TL konut desteği verileceği de ifade edildi

Aile Bakanlığı tarafından barınma yardımları kapsamında afetten etkilenen vatandaşlara yönelik evlerinin bakım-onarımı, betonarme ev yapım yardımı, prefabrik ev yapım yardımı ve afet kapsamında ev eşyası alımı için ayni veya nakdi olarak yardımlar gerçekleştiriyor.

Bakanlık resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı;

• Ev onarımlarında 75.000 TL'ye kadar
• Prefabrik ev yapımlarında 150.000 TL'ye kadar
• Betonarme ev yapımlarında 200.000 TL'ye kadar destek verilmektedir.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Dar gelirli olmak koşulu ile prefabrik ev desteğinden her birey faydalanabiliyor. 18 yaşından büyük olmak, asgari ücretin 3’te 1’inden daha az gelir sahibi olmak, tapuda tam hisseli sahip olmak gibi şartlar bulunuyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen yardımdan faydalanmak isteyenler başvurularını e-Devlet sistemi üzerinden yapabilirler. 

Bakmadan Geçme