Arnavutköy'de Taşan Dereden Kaçan İşçiler Çatıda Mahsur Kaldı

İstanbul'un Arnavutköy ilçesinde aşırı yağmur nede8niyle taşan dere yakınında bulunan mermer ve mobilya imalathanesinde çalışan 7 işçinin çatıda mahsur kalmasına neden oldu. Çatıda kurtarılmayı bekleyen işçiler için bölgeye helikopter istendi, dron ile o anlar kayda alındı.

Alınan bilgiye göre İstanbul'un Arnavutköy ilçesinde bir dere aşırı yağış yağmur yağışı sebebiyle taştı. Taşan derenin yakınında bulanan mermer ve mobilya imalathanesi işletmesi olarak kullanılmakta olan 2 bina çalışan işçiler mahsur kaldı. Taşan dereden kaçan işçilerden 7 tanesi çatıya kaçarak itfaiyeden yardım istediler. Olay yerine gelen itfaiye ve sağlık ekipleri suyun debisinin fazla olması sebebiyle çatıdaki işçileri kurtarmak için müdahale edemedi. Bu nedenle çatıda mahsur kalan işçilerin kurtarılması için olay yerine helikopter istendi. Helikopterin bölgeye gelerek işçileri kurtarması için bekleyiş devam ediyor. 

Çok üşüyorum dedi

Çatıda mahsur kalan işçilerden biri cep telefonundan görüntülü konuşma ile kardeşine ulaştı. Konuşma esnasında çatıda mahsur kalan işçi; "Çok üşüyorum parmak uçlarım dondu. Diğer arkadaşları halat çekerek kurtarmaya çalışıyorlar" dedi.

Bakmadan Geçme