Bolu'da 4.5 Şiddetinde Deprem Meydana Geldi

Bolu'da bugün saat 17:05 sıralarında 4.5 şiddetinde deprem oldu, depremin ardından 2 artçı deprem daha gerçekleşti. AFAD'ın yaptığı açıklamaya göre kentte olumsuz bir durum olmadığını bildirdi.

Bugün akşam üzeri saat 17:07 sıralarında Bolu merkezde 4.5 şiddetinde deprem meydana geldi. Depremden sonra 1,6 ile 0,8 büyüklüğünde iki artçı deprem daha gerçekleşti. 

Zeminin 7.2 kilometre altında olan deprem şehirde paniğe sebep oldu. 

Resmi Makamlar Açıklama Yaptı

AFAD'IN depremle ilgili yaptığı açıklamada "Bolu ilimizde saat 17.07'de meydana gelen 4.5 büyüklüğündeki deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir durum bulunmamaktadır. Saha tarama çalışmaları devam etmektedir. Etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunarız” denildi.

Ayrıca Bolu Valiliği'de konuya ilişkin açıklamada bulunarak; "An itibariyle iletilen olumsuz bir durum bulunmamaktadır. Gelişmeler takip edilmektedir. Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun” şeklinde açıklamada bulundu. 

Deprem Anı Güvenlik Kameralarına Yansıdı

Deprem nedeniyle vatandaşlar korkuyla bulundukları yerden dışarıya fırladı. Merkez'de İzzet Baysal Caddesi üzerinde vatandaşlar panikle dışarıya çıktı. Vatandaşların bu paniğini Cumhuriyet Caddesi üzerinde olan bir simitçi iş yerinde bulunan güvenlik kemaralarından görüntülendi. 

Bakmadan Geçme