Cumhurbaşkanı Erdoğan Yunanistan'ı Ziyaret Etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan'ın Başbakanı Kyriakos Micotakis'in yaptığı davet üzerine Yunanistan'nın başkenti Atina'ya ziyaret için geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan'ın başkbakanı Micotakis'in yaptığı davet üzerine ülkenin başkenti Atina'ya geldi. Atina'da bulunan Elefterios Venizelos Havalimanı'na iniş yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Türk ve Yunan yetkililer karşıladı. Yunanistan Cumhurbaşkanı Katerina Sakellaropolou ile görüşmek için Cumhurbaşkanlığına hareket eden Erdoğan, Yunan Cumhurbaşkanı ile yaptığı görüşmeden sonra Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis ile görüşecek. Yapılacak olan buluşma ile Türkiye-Yunanistan Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi beşinci kez toplantı yapılacak. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yunanistan'ı Ziyaret Etti

İlgili bakanların iştirakleriyle düzenlenecek Konsey Toplantısı’nda Türkiye-Yunanistan ilişkileri tüm boyutlarıyla gözden geçirilecek, iki ülke arasındaki iş birliğinin geliştirilmesi imkanları ele alınacak. Görüşmelerde ikili ilişkilerin yanı sıra mevcut bölgesel ve küresel gelişmeler hakkında fikir alışverişinde bulunulması da öngörülüyor. Ziyaret çerçevesinde ayrıca ikili ilişkilerin hukuki altyapısını güçlendirmeye matuf çeşitli anlaşma ve mutabakat metinlerinin imzalanması da gündemde yer alıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yunanistan'ı Ziyaret Etti

Erdoğan ve Miçotakis'in görüşmenin ardından ortak basın toplantısı gerçekleştirmesi bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Yunanistan ziyaretinde Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç eşlik ediyor.