Dilan Polat ve Engin Polat kaç sene ceza aldı?

Türkiye'de son dönemlerin en büyük gündem maddesi Polat ailesi gözaltı sonrası sabah erken saatlerde tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Dilan Polat ve Engin Polat kaç sene ceza aldı? Türkiye'de son dönemlerin en büyük gündem maddesi Polat ailesi gözaltı sonrası sabah erken saatlerde tutuklanarak cezaevine gönderildi. Milyonlar ise Polat ailesinin ne kadar ceza aldığını araştırmaya başladı. İşte detaylar..

AVUKAT AÇIKLADI

Konu ile ilgili Haberler'e konuşan Av. Burak Evci, Dilan Polat ve Engin Polat'ın haklarındaki suçlar kesinleşirse 30 yıla kadar hapis cezası öngörüldüğünü söyledi.

Evci şunları söyledi:

"Burada atılı suçlarla alakalı olarak suç örgütü kurmaktan dolayı yargılanmaları söz konusu olacaktır. Bunu kara para aklama sürecinde TCK 282. maddeye göre kara para aklamanın cezası 3 ila 7 yıl arası hapis cezası ve 20 bin güne kadar adli para cezasıdır. Örgütlü bir şekilde hareket etmeleri söz konusu ise ki 30 kişinin gözaltına alınması söz konusu. Bu ceza 6 ila 14 yıl arası hapis cezası ve 40 bin güne kadar adli para cezasıdır.

Vergi usul kanununun 359. maddesine muhalefetin söz konusu olduğu söylenmekte. Burada yasa dışı sahte belgelerin düzenlenmesi söz konusudur denilmekte. Bununla alakalı olarak da 3 yıl ila 8 yıl arasında bir hapis cezası öngörülmektedir. Futbol ve diğer spor müsabakalarında bahis ve şans oyunları düzenlenmesi kanununa muhalefetle alakalı bir atılı iddia bulunmaktadır. Bununla alakalı da 3 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası ve 10 bin güne kadar adli para cezası gündemdedir. Yani şu an 30 yıla kadar yargılanmaları söz konusu olacaktır." dedi.

Bakmadan Geçme