Doğuş Otomotiv (DOAS) temettü ödemeleri ne zaman, hisse başı ne kadar verecek?

Doğuş Otomotiv (DOAS) sürpriz bir kararla beraber tekrardan yıl içerisinde 3. temettü dağıtımı yapacağını açıkladı.

Doğuş Otomotiv (DOAS) sürpriz bir kararla beraber tekrardan yıl içerisinde 3. temettü dağıtımı yapacağını açıkladı. Şirket tarafından belirtilen rakamın hisse başına da net 5 TL 11 kuruş olacağı belirtildi.

Doğuş Otomotiv (DOAS), 2023 yılındaki 3'üncü kez temettü dağıtım kararı verdiğini açıkladı. 20 Ekim'de gerçekleşecek genel kurulda 1 TL nominal değerli pay için brüt 5,68 TL temettü teklif edileceği belirtildi.

DOAS TEMETTÜ ÖDEMESİ NE ZAMAN?

Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'nu (KAP) tarafına gelen açıklamada ise 28 Kasım'da kar dağıtımının yapılacağı açıklandı. 

KAP tarafından yayınlanan açıklama şu şekilde:

"Kâr Dağıtım Politikamıza uygun şekilde "kârlılık ve finansal yapımız dikkatte alınarak, pay sahiplerimizin menfaat ve beklentilerini karşılaması, sürdürülebilir ve olabildiğince kararlı kâr payı dağıtımı ilkemizin devamını temin bakımından" bilançoda bulunan kâr dağıtımı yapılabilir nitelikteki kaynaklardan net 1 milyar 250 milyon TL'nin ortaklarımıza payları oranında nakden dağıtılmasına ve kâr payı ödemelerine 24 Kasım 2023 tarihi itibarıyla başlanmasına ilişkin Yönetim Kurulu teklifi genel kurulun onayına sunulacaktır."

Bakmadan Geçme