E-devlet KYK kredi ve burs başvuruları ne zaman açıklanacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalara göre bugün itibariyle KYK burs ve kredi başvuruları başladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalara göre bugün itibariyle KYK burs ve kredi başvuruları başladı.

Kurum tarafından yapılan açıklamada aşağıda ki ifadelere yer verildi:

"Sevgili gençler,
GSB Burs ve Öğrenim Kredisi başvuruları başladı!

Başvurularınızı e-Devlet sistemi üzerinden, 19 Ekim Perşembe günü saat 23:59’a kadar yapabilirsiniz.

Eğitim yolculuğunuzda daima yanınızdayız"

Burs başvurusu yapacaklar için yayınlanan son dakika açıklaması şu şekilde:

• Burs / Kredi başvurusunda bulunan öğrencilerin beyanlarının doğruluğu, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından kamu kurum ve kuruluşları nezdinde araştırılacaktır. Beyanlarınızın doğru olmadığının tespit edilmesi halinde burs / kredi hakkınız iptal edilecektir.

- İnteraktif başvurunuzu yaparken her alanı dikkatlice inceleyiniz.
- Hatalı, eksik bildirim, gerçeğe aykırı beyan; burs / kredi almanızı engeller.
- Bir öğrenci aynı anda hem burs hem kredi alamaz.
- Bekar öğrenciler anne ve/veya babasının (evli öğrenciler ise kendilerinin ve/veya eşlerinin) aylık net gelirini tam ve doğru olarak yazmalıdır.
- YÖKSİS (Yüksek Öğretim Kurumu Bilgi Sistemi) üzerinde öğrenim bilgilerinizin doğruluğunu kontrol ediniz. (Hazırlık bilginiz, sınıfınız, kayıt dondurmanız, yüksek lisans öğrencisi iseniz sınıfınızın ders veya tez aşaması olup olmadığı…)
- Genel Müdürlüğümüz tarafından yapılacak bilgilendirmeler e-posta ve SMS üzerinden olacağından e-posta ve cep telefonu numaralarının doğru, aktif ve güncel olması gerekmektedir.
- Başvuru bitim tarihine kadar başvuru bilgilerinizde güncelleme yapabilirsiniz.
- Yurtdışında yükseköğrenim gören öğrenciler, başvuru yaptıktan sonra yurt dışı temsilciliklerindebulunan Eğitim Müşaviri/Eğitim Ataşeliği veya Konsolosluklarda, başvuru yılına ait güncel "ÖzelÖğrenci Tanıma Fişi" belgesi düzenlettirerek e-imzalı Özel Öğrenci Tanıma Fişi belgesini 31 Ekim2023 tarihine kadar https://kredibursbelgeislem.gsb.gov.tr adresinden sisteme yüklemeli ve belgaslını “T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü Kredi ve Burs Hizmetleri Daire Başkanlığı Söğütözü Mah. 2176 Cadde No:25 ÇANKAYA/ANKARA” adresine ulaştırmalıdır.

"Özel Öğrenci Tanıma Fişi" belgesi sisteme yüklenmeyen ve Genel Müdürlüğümüze ulaştırılmayan başvurular değerlendirmeye alınmaz.
- Belirtmiş olduğunuz öğrenim bilgilerinizde eksiklik veya hata olmadığını kontrol ediniz.
- Burs ve kredi almaya hak kazanan öğrencilere ait bilgiler https://sonuc.gsb.gov.tr internet adresinden öğrenilebilecektir. Ayrıca adrese herhangi bir tebligat yapılmayacaktır.
- Başvuru sonuçları açıklandıktan sonra öğrencilerin e-Devlet üzerinden taahhütname onayı yapmaları gerekmektedir. Taahhütname onayı yapmayan öğrencilere (özel durumu olan öğrenci
olsa dahi) ödeme yapılmaz

Bakmadan Geçme