MEB 2017 Ehliyet Sınav Soruları ve Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

Motorlu Taşıtlar Sınavı 11 şubat 2017 tarihinde yapıldı. Sınava giren adaylar 13 şubat ehliyet sınav sorularının açıklamasını bekliyor. MTSKS ehliyet sınav sonuçları açıkladı mı. ehliyet Ne zaman açıklanacak. Ehliyet sınavında iptal olan soru varmı? Ehliyet sınavından kaç almak gerekli direksiyon sınavı ne zaman işte detaylar

MEB 2017 Ehliyet Sınav Soruları ve Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

11-12- 13 ŞUBAT EHLİYET SINAV SORU VE SONUÇLARI

2017 Moturlu Taşıt Sınavı Kursiyerleri Ehliyet Sınavının sonuçlarını açıklanmasını bekliyor. Milli EĞitim Bakanlığı Ölçme ve Değerlendirme Merkezi tarafından yapılan ehliyet sınavı 11 şubat tarihinde gerçekleştirildi. Meb sınav takvimine göre yapılan sınavda ter döken adaylar ehliyet sınav sorularının açıklanmasını bekliyor. Sınav soruları Meb internet sitesinde yayımlanacak. 

Motorlu Taşıtlar Sınavı 11 şubat 2017 tarihinde yapıldı. Sınava giren adaylar 13 şubat ehliyet sınav sorularının açıklamasını bekliyor. MTSKS ehliyet sınav sonuçları 2017 açıkladı mı. ehliyet Ne zaman açıklanacak. Ehliyet sınavında iptal olan soru varmı? Ehliyet sınavından kaç almak gerekli direksiyon sınavı ne zaman işte detaylar 

2017 ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak. 11 şubat ehliyet sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı hakknda MEB in sınav takvimine göre 20 gün içinde açıklanacak. adayların meb.gov.tr adresinden tc ile öğrenebilecekleri sınav sonuçlarından sonra yeni bir uygulama sınavına girecekler. 

Ehliyet sınavında adaylar trafik ve çevre bilgisinden 23 soruya cevap verdi. İlk yardından 12 soru araç tekbiğinden ise 9 soru cevapladı. Trafik adabından ise 6 soru olmak üzere toplam 50 soru üzerinden yapılan değerlendirme sonrasında sınav sonucunda başarılı olan adaylar uygulama sınavına girecek

Ehliyet almak için şartlar neler 

2017 ehliyet almak için gereken şartlar B ve G sınıfları ehliyeti için 18 yaş şartı aranmakta diğer sınıfta ehliyet almak isteyen adaylardan motorsiklet grbunda yer alan a1-a2 f v h için 17 yaşı yeterli c d ve e grubu için ise 22 yaşı şartı bulunuyor.

ehliyet alabilmek için ne mezunu olmak gerekli. a1,a2,  c, d, f, g, h  sınıfı ehliyet amak isteyen adaylar için öğrenim düzeyi ilk okul olması yeterli olacak . 

Ehliyet sınav harçları ne kadar 

Motorlu taşıtlar genel Tebliğine göre sınav harçlarında zamlı tarifeler 2017 yılından itibaren geçerli olacak .daha önce 40 tl olan ötv 44 tl den ödenecek. pasaport harcında ise 140,50 tl den 154,70 tl ye çıkara sınav belgesi harcına 381,70 tl b grubu ehliyet için ödee yapmak gerekli. 

2017 Ehliyet Sınav Tarihleri ​​Ne Zaman?

  1. Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı 2017 / MTSKS 1 - 11 ŞUBAT 2017 (saat 14.00)
  2. Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı 2017 / MTSKS 2 - 20 MAYIS 2017 (saat 14.00)
  3. Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı 2017 / MTSKS 3 - 29 TEMMUZ 2017 (saat 14.00)

 2017 sınav takvimine göre 3 kez daha ehliyet sınavı yapılacak. e-sınav yapılan illerde ise 15 günde bir sınav yapılmakta

Ehliyet direksiyon sınavı ne zaman yapılacak

Sınav sonrasında 2 ile 3 hafta sonrasında yapılmakta. Ehliyet aldığınız kursla görüşerek teorik sınavın ne zaman yapılacağı hakkında bilgi alabilirsiniz.. 

İlk Defa Sürücü Belgesi alacak olanların Emniyet te istenilen belgeler 

  1. Şoförler odasından Sürücü Belgesi Dosyası 
  2. Nüfus cüzdanı, Pasaport veya Avukatlık Kimliği
  3. Resmi yada özel sağlık kuruluşlarından Sürücü Sağlık Raporu  
  4. Sürücü belgesi harcı, sürücü belgesi değerli kağıt bedeli ve sürücü belgesi hizmet (vakıf payı) bedelinin vergi dairelerine veya anlaşmalı bankalara yatırıldığına dair makbuz
  5. Resmi yada özel sağlık kuruluşlarından 2 adet fotoğraf 
  6. Kan Grubunu belirtir belge veya yazılı beyan

yukarıdaki belgeleri hazrılayarak ehliyet belgesinin düzenlenmesi için Emniyete başvuru yapılması gerekmekte. 

Emniyet işlemleri için Emniyet'indüzenlediği belgeler M, A1, A2, A, B1, B, BE, F ve G sınıfı sürücü belgeleri 10 yıl, C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D ve DE sınıfı sürücü belgeleri ise 5 yıl süreyle geçerli olarak düzenlenmektedir. Başvuru yapmadan önce emniyet e sürücü belgesi randavu sitesinden randavu alarak işlemlerini daha kolay yapabilirsiniz. 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
gökan - 12 ay önce
11 şubatın sınav sonucu açıklandımı