Şubat 2018 Evde Bakım Ücreti Yattımı | Maaşı Yatırılan İller Belli Oldu

19 Şubat 2017 evde bakım maaşları bankaya yatan iller hangileri oldu. 19 Şubat zamlı maaşlar ne kadar oldu evde bakım parası yatan iller Şubat evde bakım ücretleri ne zaman yatacak Şubat ayı evde bakım maaşı yatan iller Ücretler ne kadar oldu. başvuru evrakları, şartlar, kimlere verilir, evde bakım ücreti neden yatmadı ? evde bakım neden gecikti. Evde Bakım Parası Yatan İller Şubat 2018 ayına ait detaylar haberimizde

Şubat 2018 Evde Bakım Ücreti Yattımı | Maaşı Yatırılan İller Belli Oldu

BAKIM MAAŞLARI YATMAYA BAŞLADI MI?

Her ayın ikinci haftasında yatmaya başlayan ve il - ilçe bazında hesaplara geçen evde bakım ücretleri yatan iller beli olmaya başladı. 19 Şubat evde bakım maaşı çekecek olanların merakla takip ettiği ücretlerin yatıp yatmadığı ücreti hesaptan çekilecek ilden ile farklılık göstermekte . Her ilde aynı anda yatmayan bu ücret için Bugununhaberi'ni takip edebilirsiniz. il bazında yatan illeri günlük olarak paylaşmaya devam edeceğiz.  Evde Bakım Parası Yatan İller Şubat 2018 bakım maaşlarının büyük oranda illerde hesaplara geçmeye başladı. Aralık ayı evde akım ücreti yatmaya başladığında sitemizden takip edebilirsiniz. Okuyucularımızın merakla sorduğu 2018 Şubat evde bakım ücretleri zamlı olarak yatırılacak. Yılda iki kez yapılan zam ile beraber bu ayki maaşlar 990,57 Tl olarak hesaplara geçecek.

EVDE BAKIM ÜCRETİ YATAN İLLER ŞUBAT

Manisa Kocaeli Sivas Konya Şanlıurfa Bilecik Niğde Çankırı Uşak Trabzon Ordu Tekirdağ Adıyaman Yalova Eskişehir Hatay Osmaniye Bursa Giresun Diyarbakır Kastamonu Batman Çorum Kütahya Bayburt Mardin Yozgat Amasya Kırklareli Kars Karabük Çanakkale Tokat Afyon Adana Antalya Malatya Bolu Rize Ankara İstanbul Muğla Zonguldak Aydın Mersin Bitlis Samsun İzmir Balıkesir Van Gaziantep Denizli Sakarya Kırşehir K.Maraş Aksaray Isparta Ardahan

Tunceli
Trabzon
Tokat
Tekirdağ
Sivas
Sinop
Siirt

Samsun
Sakarya
Rize
Ordu
Niğde
Nevşehir
Muş

Muğla
Mardin
Kahramanmaraş    
Manisa
Malatya

Düzce
Osmaniye
Kilis
Karabük
Yalova
Iğdır
Ardahan

Bartın
Şırnak
Batman
Kırıkkale
Karaman
Bayburt
Aksaray
Zonguldak          
Yozgat
Van
Uşak
Şanlıurfa

Kütahya
Konya
Kocaeli
Kırşehir
Kırklareli
Kayseri
Kastamonu
Kars
İzmir
İstanbul
Mersin
Isparta
Hatay
Hakkâri
Gümüşhane        

Giresun
Gaziantep
Eskişehir
Erzurum

Elâzığ
Edirne
Diyarbakır
Denizli
Çorum
Çankırı
Çanakkale    
Bursa
Burdur
Bolu
Bitlis
Bingöl
Bilecik
Balıkesir  
Aydın 
Artvin
Antalya
Ankara
Amasya

Ağrı
Afyonkarahisar       
Adıyaman
Adana
Erzinc
an

KAYNAK Lisete günceldir. İlinizde ücreti aldıysanız diğer okuyucularımızın bilgilendirilmesi için yoruma yazabilirsiniz.


Önceki ayda bazı illerimizde gecikmeler yaşandığı hesaplara daha yatmadığı bilgisi gelmekte. İllerden öğrenilen bilgilere göre 19 Şubat tarihinde yatacak olan illerde bulunuyor. 19 Şubat günü yattım mı.. Sizde yoruma bulunduğunuz ildeki son durumu yazarak okuyuculara fayda sağlayabilirsiniz.

Kimlere verilir?

Her ayın ikinci ayında hak sahiplerinin hesaplarına yatırılan ücretleri bakıma muhtaç olan ve evde bakılan engellinin bakımını sağlaması durumundabirinci derece eşi çocukları ve çocuklarının eşleri, anne baba , torunlar torunların eşi , kardeşlerinin eşi kardeş çocuları , kardeş çocuklarının eşi ile eş tarafından enne babası, eş kardeşi eşinin kardeşinin çocukları ve eşleri, dayılar ve dayı eşleri hala çocukları ve hala eşleri çocukları dayıların eşleri dayıarın çoukları teyzeylerin eşler ve çocukları  evde bakım ücreti verilir. İlgilinin %50’nin üzerinde engel derecesi olup, raporunda ağır engelli ibaresi bulunması, Durumu günlük hayatın alışılmış, tekrar eden gereklerini önemli ölçüde yerine getirememesi nedeniyle hayatını başkasının yardımı ve bakımı olmadan devam ettiremeyecek derecede düşkün olarak değerlendirilmesi, Her ne ad altında olursa olsun her türlü gelirleri toplamı esas alınmak suretiyle, kendilerine ait veya bakmakla yükümlü olduğu birey sayısına göre kendilerine düşen ortalama aylık geliri bir aylık net asgarî ücret tutarının 2/3’ünden daha az olması gerekmektedir

İllerde sosyal hizmetlerin hak sahiplerine her ayın ikinci haftasından itibaren yatırdıkları maaşlar ile ilgili hertürlü sorunu ve soruları bulunduğunuz ildeki sosyal hizmet müdürlüklerinde başvuruda bulabilirsiniz. Bilgi amaçla buunduunuz ilde bu ücetin yatıp yatmadığı başvuruda gereken evrakları kimlerin bu haktan yararlandığı hakkında haberimizde detayları bulabilirsiniz

Evde bakım ücretleri zam sonrası maaş,

  • 2017 için ilk altı ay için evde bakım ücreti ne kadar 952.47 tl - 2017 ikinci altı ayı için evde bakım ücreti ne kadar : 990.57 tl olarak belirlenmiştir.


Evde bakım maaşı için başvuruda gerekli evraklar

Engellinin

  • İki adet vesikalık fotoğrafı
  • sağlık kurul raporu

Gelir beyanı

  • ilgili kurumdan alınacak olan gelir beyanı (Bağkur ssk veya emekli sandığı)

Boşanmış ise mahkeme kararı

  • Anne babanın boşanmış olduğu durumları bulunan kişiler mahke kararını da getirmeleri gerekmekte

Bakımı yapacak kişinin

  • Dilekçe
  • engellinin vasi karararı vesayete vasi atanması mahkeme kararları 
  • tapu kayıt bilgileri tapu sicil müdürlüğünden alınacak engelli ve bakacak olan bireyin 
  • Varsa öğrenim durumunu gösteren belge sureti.
  • Dilekçe.(Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne hitaben- Dilekçede engelliye evde bakım hizmeti vermek istediği ve bakım ücretinden faydalanmak istediği, evde beraber yaşanılan bakmakla yükümlü olunan bireylerin mal ve gelir durumları) belirtilecektir.

BAŞVURU YAPABİLME ŞARTLARI

Engelli Sağlık Kurulu Raporu’nda “Ağır Engelli” olduğunu belgelendirenler. Aile bireyleri her türlü gelirleri toplamı evde yaşayan birey sayısına bölündüğünde birey başına düşen gelirin bir aylık net asgari ücretin 2/3’ünden az olanlar(Bugünkü asgari ücrete göre 467 TL)  Engelli kişinin başkasının yardımı ve bakımı olmadan hayatını devam ettiremeyecek düzeyde olması yani tuvalet, beslenme ihtiyacını, giyinip soyunabilme, merdiven inip çıkabilme vb.

Sağlık Bakanlığının düzenlediği yönetmelikte fertlerin ve toplumun sağlığını korumak maksadıyla, evde bakım hizmeti veren sağlık kuruluşlarının açılması, çalışması ve denetlenmesi ile bunları işleten kurum ve kuruluşların, özel hukuk tüzel kişilerinin ve gerçek kişilerin uyması gereken usul ve esasları düzenlemektir. talep edenler bu imkanlardan da yararlanabilmektedir.

Evde Bakım maaşı Şubat 2018 ne zaman yatar?

Evde bakım ücretleri her ayın ikinci haftasından itibaren illerde değişiklik göstermek üzere yatmaya başlar

Evde bakım maaşı zamları şubatta mı Aralık ayında mı olacak?

2018 yılının ikinci yarısında belirlenen ücret Aralık ayından itibaren ödenmeye başlayacak.

illerden  Adana Giresun Samsun Adıyaman Gümüşhane Siirt Afyon Hakkari Sinop Ağrı Hatay Sivas Amasya Isparta Tekirdağ Ankara İçel Tokat Antalya İstanbul Trabzon Artvin İzmir Tunceli Aydın Kars Şanlıurfa Balıkesir Kastamonu Uşak Bilecik Kayseri Van Bingöl Kırklareli Yozgat Bitlis Kırşehir Zonguldak Bolu Kocaeli Aksaray Burdur Konya Bayburt Bursa Kütahya Karaman Çanakkale Malatya Kırıkkale Çankırı Manisa Batman Çorum K.Maraş Şırnak Denizli Mardin Bartın Diyarbakır Muğla Ardahan Edirne Muş Iğdır Elazığ Nevşehir Yalova Erzincan Niğde Karabük Erzurum Ordu Kilis Eskişehir Rize Osmaniye Gaziantep Sakarya Düzce illerinde evde bakım maaşları yattımı sorusuda cevabı haberimizden bulabilirsiniz. Bazı illerde ise haftaya yatacak  

Yorum Yazarak Bulunduğunuz İlde evde Bakım Parası Yatan İller Şubat 2018 yatıp Yatmadığını Bildirebilrsiniz

Evde bakım ücretinde geçtiğimiz ayda bazı aksamalar yaşandı. Bazı illerin ücretlerin yatırılması perşembe ve cuma gününü buldu. Bu sebeple bugununhaberi.com sitemizde yorum yazarak ve mesaj ileterek maaşlarının yatmamasının sebebini soruldu. Sosyal hizmet müdürlüklerinden daha detaylı bilgi alabilecklerini kendilerine hatırlatıyoruz. sitemizden başvuru evrakları maaş Aralık ayı maaş artışı nekadar olacağı ve detaylarını bulabilirsiniz.

19 Şubat evde bakım ücretleri yatmaya başladı. Aralık ayının son haftasona girdiğimiz bu günlerde evde bakım ücreti ile ilgili gelen sorular üzerine sitemizde yer alan ücretinin yattığı ili takip edebilirsiniz.

Evde bakım ücretine Aralık zammı

Bilindiği gibi evde bakım maaşlarının yatırılmaya başladığı ikinci hafta itibari ile illerde farklılık göstermek üzere yatırılmaya başlanacak. Şubat ayında Kuran Bayramı öncesi tüm illerde ücretlerin tamamının yatması bekleniyor. Şubat ayında bakım ücretleri zamlı olarak yatırılacak. 2018'nin ikinci dönemine denk gelmesinden dolayı bu ücreti 990,57 Tl olarak yatırılacak. Daha sonraki aylarda da zamlı tarifeden  yatırılmaya başlanacak. 

Şubat ayının ikinci haftası geldi. Ücretler hesaplara yatırılması bekleniyor. Henüz ilk günde sitemize ulaşarak ücetin yatırıldığını haber veren olmadı değerli yorumlarınızı bize bildirerek diğer okuyucularımıza faydalı olabilirsiniz. haftanın son gününde hangi illerde maaş yatacak elli olacak. Şuanda toplamda 11 ilde ücretler yatırıldı.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Erkan - 1 yıl önce
Evde bakım maaşımız yatmadı ne zaman yatar istanbul
Avatar
Onur - 1 yıl önce
Ankara ne zaman yatiyor
Avatar
bahar. şenlen - 1 yıl önce
İzmir
Avatar
Ozlem kacar - 1 yıl önce
Balikesir?
Avatar
Ayten arslan - 1 yıl önce
Evde bakım parası sakaryada Ne zaman yatar
Avatar
emrah - 1 yıl önce
Antalya nezaman yatar
Avatar
çigdem - 1 yıl önce
niye hep tokat
Avatar
serda - 1 yıl önce
Eskısehır nezaman bakım aylıgı yatacak acaba tesekurler