• Haberler
  • Ekonomi
  • Emeklilere bankadan kredi fırsatı! Faizsiz kredi verilecek

Emeklilere bankadan kredi fırsatı! Faizsiz kredi verilecek

Türkiye'de milyonlarca emeklinin merakla beklediği faizsiz kredi kampanyasına dair ilk haberler geldi.

Türkiye'de emekli vatandaşlar için bankalarda hesabı yoksa eğer faizsiz kredi çekebildikleri ifade edildi. Peki emeklilere hangi bankalar faizsiz kredi veriyor? Faizsiz kredi başvurusu nasıl yapılır? İşte tüm detaylar belli oldu.

EMEKLİLER BAŞVURABİLECEK

Bankalar yaptığı açıklamada söz konusu finansmana emeklilerin başvuru yapabileceğini, başvuruların cep telefonu üzerinden olacağına yer verildi.

FAİZSİZ KREDİ VERİLECEK

Bankalar, faizsiz olarak müşterilerine de nakit avans kampanyası sunuluyor. Bu kampanya faizsiz nakit avans kamapnyasında en düşük rakam 10 bin lira olarak da açıklanırken en yüksek rakam da bankadan bankaya değişerek 25 bin liraya kadar da  yükseliyor. Bu kampanyaya başvuru yapmak için müşteri olmama şartı yer alırken ilk defa da hesap açacak kişilere bu kampanya veriliyor. 

6 ay vade ile verilen söz konusu faizsiz nakit avansın başvurusuna dair detaylar şu şekilde:

Enpara tarafından yapılan açıklamada faizsiz ve masrafsız ihtiyaç kredisi verileceği, limitin 10 bin lira olduğu bildirildi. 6 ay vade ile söz konusu kredi veriliyor.

Yapı Kredi Bankası tarafından yapılan açıklamada ise 15 bin lira 6 ay vadeli faizsiz nakit avans kampanyasının başladığı, buna ek olarak 5 bin TL daha verilecek 20 bine tamamlanacağı bildirildi.

Akbank'ın açıklamasına baktığımızda ise yeni müşterilere özel 20 bin lira faizsiz nakit avans verileceği açıklandı

QNB Finansbank ise 10 bin lira faizsiz nakit avans ve 10 bin lira faizsiz kredi veriyor. Toplam faizsiz finansman 20 bin lirayı buluyor.

İş Bankası tarafından yayınlanan açıklamada ise 20 bin lira faizsiz nakit avans kampanyasının başladığına yer verildi.

En yüksek faizsiz nakit avans veren banka ise Garanti BBVA oldu. Banka 15 bin lira nakit avans ve 10 bin lira faizsiz kredi olmak üzere toplamda 25 bin lira veriyor. Vade sayısı ise 6.