Ev Hanımları Bu Habere Çok Sevinecek! Devlet Aylık Destek Ödemesi Yapacak

Devlet tarafından yapılmakta olan destek ödemelerini pek çok vatandaş yakında takip ediyor. Farklı türlerde yardım olanakları sunan devlet, bu kez de ev hanımları için aylık ödeme desteği yapılacağını duyurdu.

Devlet tarafından yapılmakta olan destek ödemelerini pek çok vatandaş yakında takip ediyor. Farklı türlerde yardım olanakları sunan devlet, bu kez de ev hanımları için aylık ödeme desteği yapılacağını duyurdu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın açıklamasına göre ev hanımlarına, aylık olarak 3 bin 250 TL gibi bir destek ödemesi yapılması bekleniyor.

Ekonomik şartların zorlaştığı günümüzde devlet, dar gelirli aileleri ve bazı grupları destekleme kararı aldı. Farklı şekillerde destek ödemeleri gerçekleştiren devlet, aile yardımı, çocuk yardımı, fatura ve kira yardımı gibi bazı yardım ödemeleri yapmakta. Aile ve Sosyal Hizmet Bakanlığı, ev hanımları için de ayrı bir destek ödemesi yapılacağını belirtti. Duyuruya göre, belirtilen şartları karşılayan ev hanımları, aylık olarak 3 bin 250 TL’lik destek ödemesi alabilecekler.

Ev Hanımlarına Destek Ödemelerinin Detayları

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ekonomik olarak zor günlerden geçmekte olan vatandaşlara destek olmak için çeşitli projelere devam ediyor. Bu destek projelerinden yararlanabilecek olan bir kesim de ev hanımları olacak. Bakanlık tarafından belirlenmiş olan şartları taşıyan ev hanımları, aylık olarak bu ödemelerden faydalanabilecekler.

Bakanlık tarafından belirlenmiş olan şartlara bakıldığında, ilk olarak başvuru yapacak kişilerin en az 18 yaşında olmaları ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları bekleniyor. Bir diğer temel şart ise başvuru yapabilmek için kişinin ev hanımı olması gerekliliği. Bu şartları sağlayan ev hanımlarının gelir düzeyinin de bakanlık tarafından belirlenmiş olan miktarın üstüne çıkmaması gerekiyor. Kişilerden istenen bir diğer şart ise ev hanımı olan kişinin eğitim gören çocuğunun olması. Bu şartları karşılayan kişiler ise destek ödemleri için başvuru hakkı kazanıyor.

Bakanlık tarafından belirtilen tüm şartları taşıyan ve başvuruları onaylanan ev hanımları, destek ödemelerini PTT üzerinden aylık olarak alabilecekler. Devletin bu tür projeler ile hedeflediği şey kadınlara ve aile bütçesine bir miktar da olsa ekonomik bir katkı sağlayabilmek.

Bakmadan Geçme