• Haberler
  • Gündem
  • Ev Sahibi İle Yaşanan Anlaşmazlık Sonucu Sokakta Kalan Aile: Yardım Bekliyorlar

Ev Sahibi İle Yaşanan Anlaşmazlık Sonucu Sokakta Kalan Aile: Yardım Bekliyorlar

Bursa'da Ev Sahibinin evden çıkarılması nedeniyle sokakta kalan aile, Acil Yardım Bekliyor. Mert Makatlar ve ailesi, ev sahipleri tarafından evden çıkarıldı. Hamile eş ve 4 yaşındaki çocuğu ile sokakta kalan aile, geçici konaklama yerine ihtiyaç duyuyor. İş bulma imkanları sınırlı olan aile, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'nden yardım talep etti ancak henüz yanıt alamadı. Yardım bekleyen aile, yaşadıkları zorlukların üstesinden gelebilmek için destek arıyor.

Bursa'nın merkez Yıldırım ilçesinde yaşayan Mert Makatlar (30) adlı mobilya ustası, ev sahibi tarafından evinden çıkarıldıktan sonra zorlu bir durumla karşı karşıya kaldı. Makatlar, ev sahibinin cezaevinden yeni çıkan oğlunu evine yerleştirmek istemesi nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kaldıklarını ifade etti. Bu süreçte yaşadıkları olayların sonucunda hamile eşi ve 4 yaşındaki çocuğu ile sokakta kaldıklarını dile getirdi.

Makatlar, ev sahibinin sürekli olarak kapısına gelip kendilerini rahatsız ettiğini ve hatta bazı zamanlarda şiddet uyguladığını belirtti. Bu nedenle büyük bir korku içinde evlerini terk ettiklerini açıkladı. Genç adam, patronunun kendilerine verdiği destek sözünü yerine getirmediğini ve bu nedenle şu anda hamile eşi ve çocuğu ile birlikte Yüksek İhtisas Eğitim Araştırma Hastanesi bahçesinde yaşamak zorunda kaldıklarını dile getirdi.

Makatlar, şu an için iş bulma imkanının olmadığını ve bu nedenle çok zor bir dönemden geçtiklerini söyledi. Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'ne başvurarak geçici bir konaklama yerine ihtiyaçları olduğunu belirttiğini ancak bu taleplerinin henüz karşılanmadığını ifade etti.

Ayşe Makatlar, hamile olduğunu öğrendiğini ve bu zorlu dönemde yaşadıkları stres nedeniyle hamilelik belirtilerini ilk başta hastalığa bağladığını açıkladı. Ev sahiplerinin sürekli olarak eve gelip eşine zarar vermeye çalıştığını ve bu durumun çocuklarının psikolojisini olumsuz etkilediğini belirtti.

Makatlar ailesi, geçici bir süreliğine konaklayabilecekleri bir yer talep ediyor ve Mert Makatlar iş bulduğunda kendi ayakları üzerinde durmayı planlıyor. Bu zorlu dönemde yardım eli uzatılmasını bekliyorlar.