7 Şubat 686 İhraç ve İade KHK'sı Yayımlandı.

7 şubat 2017 ihraç kararnamesi yayımlandı. 686 sayılı KHK'da ihraç ve iade edilen memurlar yer aldı. hangi bakanlıktan kaç kişi ihraç edildi. İade edilen personel hangi bakanlıklardan yapıldı. 7 şubat ihraç listesi 7 şubat iade listesi detaylar haberimizde

7 Şubat 686 İhraç ve İade KHK'sı Yayımlandı.

686 SAYILI İHRAÇ VE İADE KARARNAMESİ 

Kamu Kurum ve kuruluşlarında görev yapan personellerden ihraç edilen personellere ait çıkartılan kararnamelere bir tane daha eklendi. Bu akşam saatlerinde yayımlanan kararnamede ihraç lsitesinde yer alan personeller bakanlıklara göre listelendi. 7 şubat hangi Bakanlıktan kaç kişi ihraç edildi 7 şubat 2017 ihraç kararnamesi yayımlandı. 686 sayılı KHK'da ihraç ve iade edilen memurlar yer aldı. hangi bakanlıktan kaç kişi ihraç edildi. İade edilen personel hangi bakanlıklardan yapıldı. 7 şubat ihraç kararname listesi 7 şubat iade listesi 29972 (Mükerrer) sayıda çıkartıldı.

Ayrıca "Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan ve ekli (1) sayılı listede yer alan kişiler kamu görevinden başka hiçbir işleme gerek kalmaksızın çıkarılmıştır. Bu kişilere ayrıca herhangi bir tebligat yapılmaz. Haklarında ayrıca özel kanun hükümlerine göre işlem tesis edilir.

(2) Birinci fıkra gereğince kamu görevinden çıkarılan kişilerin, mahkümiyet kararı aranmaksızın, rütbe ve/veya memuriyetleri alınır ve bu kişiler görev yaptıkları teşkilata yeniden kabul edilmezler; bir daha kamu hizmetinde istihdam edilemezler, doğrudan veya dolaylı olarak görevlendirilemezler; bunların uhdelerinde bulunan her türlü mütevelli heyet, kurul, komisyon, yönetim kurulu, denetim kurulu, tasfiye kurulu üyeliği ve sair görevleri de sona ermiş sayılır. Bunların silah ruhsatları, gemi adamlığına ilişkin belgeleri ve pilot lisansları iptal edilir ve bu kişiler oturdukları kamu konutlarından veya vakıf lojmanlarından onbeş gün içinde tahliye edilir. Bu kişiler özel güvenlik şirketlerinin kurucusu, ortağı ve çalışanı olamazlar. Bu kişiler hakkında bakanlıkları ve kurumlarınca ilgili pasaport birimine derhal bildirimde bulunulur. Bu bildirim üzerine pasaport birimlerince pasaportlar iptal edilir.

(3) Birinci fıkra kapsamında kamu görevinden çıkarılanlar, varsa uhdelerinde taşımış oldukları büyükelçi, vali gibi unvanları ve müsteşar, kaymakam ve benzeri meslek adlarını ve sıfatlarını kullanamazlar ve bu unvan, sıfat ve meslek adlarına bağlı olarak sağlanan haklardan yararlanamazlar.

İHRAÇ KARARNAMESİNİN TAM LİSTE

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.