BOP Nedir? Büyük Ortadoğu Projesi Aslında Nedir?

Büyük Ortadoğu yani BOP Projesi tam olarak ne anlam ifade ediyor ve projede Abd, israil ve Avrupa bu projenin neresinde yer alıyor? DEAŞ gibi islamcı görünüme sahip gurupların amacı ne? Suriye'nin geleceği, Abd'nin İRAN'a saldırma planları...


Bilinen adıyla BOP, Yani Büyük Ortadoğu Projesi, DAEŞ olmak üzre irili ufaklı IRAK davaşı sonrasında türeyen islamcı birlikler, islamcı görünümlü guruplar İsrail ve ABD'nin Ortadoğu'da amaçlarına hizmet eden birer müridlerdir. Her birisi İsrail'in ve ABD'nin ortadoğu politikasının birer ürünüdür.

Mücahitlere terör yatırımı yapan ortadoğuda devam eden sözde avaşın asıl amacının, terörle mücadele yada dünyayı daha iyi bir yapma  çabası varsayımlarını reddediyorum.

Ortadoğu Projesinin gerçekten ne oluğunu anlamak istiyorsanız Oded Yinon'un kaleme aldığı''1980'lerde İsrail Stratejisi''n okunması gerektiğini savunuyorum. Bu belgede yer alan stratejilerin neredeyse tamamı gerçekleşti. İsrail'in temel hedefleri ''Büyük İsrail Projesi'' doğrultusunda genişlemek ve büyümekti. Bunun için genişlemesini meşru kılabilmek için bir takım mazeretlere ihtiyacı vardı. Bunun için de bölgede şiddet ve nefret tohumlarını ekmemiz gerekti. Bu planın bir numaralı hedefi Irak'tı. Irak bir başarısızlık değil, aksine bir başarıdır. 

Irak, büyük ölçüde batmış bir devlettir. Tamamen kontrolden çıkmış durumda ve mutlak surette de bunalımdadır. İnsanların başlarının kesildiği tüm bu çılgınlığı hep birlikte görüyoruz ve izliyor, bunn bi felaket olduğunu dşünüyoruz. Hayır, hiç de değil hepsi planımızın birer parçası ve işliyor. Irak'ı üç ayrı devlete bölme planının bir parçası olarak hayata geçirildi. Suriye'ye baktığımızda ise aynı amacın orada da var olmaya başladığını görüyoruz. 

MEZHEPÇİ NEFRETİN TOHUMLARINI EK VE ÜLKEYİ UMUTSUZ BİR DURUMA DÜŞÜR SONRASI KOLAY TARAFI

Birçok kişi çevresineki ülkelerin parçalanmasını ve Balkan'laşmasının İsrail Devleti'ne yada sözde İsrail-Yahudi devletinesağladığı yararları da görüyor. Irak'taki paröalanma planları ile Suriye'deki planlar arasında kati bir süreklilik var. 

DEAŞ'ın üerinde ABD'nin parmak izinin olmadığını söylemek veya bunu algılayamamak büyük bir saflığın neticesidir. Bana şu sorunun cevabını verin; DEAŞ olsun El-Nusra olsun El Kaide olsun veya diğer benzer guruplar olsun neden ABD'ye yada İsrail'e şimdiye kadar bir kez bile bulaşmadı?

 Bırakın saldırmayı DEAŞ'ın yaralanan elemanları Golan Tepelerinde ve İsrail'in hastanelerinde teavi görüyor...

(Ken O'Keefe)

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.