İş kuracak gençlere 2 yıl ertelemeli faizsiz kredi nasıl alınır, başvuru nereden yapılır?

Türkiye'de iş kuracak gençleri sevindiren ve yakından ilgilendiren haber de geldi.

İş kuracak gençlere 2 yıl ertelemeli faizsiz kredi nasıl alınır, başvuru nereden yapılır? Türkiye'de iş kuracak gençleri sevindiren ve yakından ilgilendiren haber de geldi. Gelen habere göre de Aile ve Gençlik Bankası'nın kurulmasıyla beraber de gençlere bir müjde geleceği de açıklandı. Gençlere gelecek ilk müjdeler arasında ilki evlilik kredisi diğeri ise iş kurma kredisi olacak.

Türkiye Gazetesi'nde yayınlanan haber göre de gelecek hafta Aile ve Gençlik Bankası'nın kurulması için de kanun teklifinin TBMM'ye geleceği ve Meclis'e gelecek kanun teklifinden sonra bankanın da hızlı şekilde kurulması ve banka kurulması sonrası da başvuruların alınacağı ifade edildi.

18 YAŞINI GEÇEN GENÇLERE FAİZSİZ KREDİ VERİLECEK

Aile ve Gençlik Bankası'nın kurulması için kanun teklifinin meclisten geçmesi, daha sonra madenlerden gelecek gelirle devlet bünyesinde Aile Gençlik Fonunun oluşturulması ile finansman da sağlanacak. Finansmanın sağlanmasından sonra banka başvuruları alacak.

E-Devlet Kapısı üzerinden de başvuruların alınmasından hemen sonra da gençlere işlerini kurmaları adına da 150 bin TL 2 yıl geri ödemesiz ve 5 yıl vadeli faizsiz kredi de verilecek. 2 yıl geri ödemesiz dönem sonrası da başlayacak geri ödemeler de 36 ay boyunca yapılacak ve gençler de çektikleri 150 bin TL için ayda 4.167 TL ödeme yaparak aldığı kredileri de geri yatıracak. Toplam geri ödeme ise 150 bin TL olacak ve herhangi bir de faiz ödemesi olmayacak.

Söz konusu kredi ile gençler, kendi işlerini kurabilecek ve 150 bin lira ile işyerlerinin önemli eksiklerini tamamlayacak. 2 yıla işini oturtacak gençler, daha sonra ödemelerine başlayacak. Bunun yanı sıra iş kuracak gençler 30 yaşından küçük olduğunda 1 yıllık sigorta primleri de devlet tarafından karşılanıyor.

Bakmadan Geçme