MEB 6-7-8-9-10-11-12 sınıf ortak sınav soru ve cevap anahtarı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bugün yapılan son dakika açıklamasına göre ortak sınav soru ve cevap anahtarları yayımlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bugün yapılan son dakika açıklamasına göre ortak sınav soru ve cevap anahtarları yayımlandı. MEB tarafından gelen açıklamada 2023 2024 eğitim öğretim yılında okullarda yapılacak ortak sınavların örnek soru kitapçıklarının ve cevaplarının yayınlandığına yer verildi.

MEB'den bugün yayınlanan son dakika açıklamasında ise örnek sorulara dair, "Millî Eğitim Bakanlığı, 9 Eylül 2023'te yürürlüğe giren Ölçme ve Değerlendirme Yönetmeliği'ne göre gerçekleştirilecek yazılı sınavlar öncesinde örnek konu soru dağılım tablolarını hazırlayıp, geçtiğimiz günlerde okullara duyurmuştu.

Bakanlık bu kez, okullarda öğretmenler tarafından uygulanacak ortak yazılı sınav ve birden fazla şubede okutulmadığı için ortak yapılamayacak sınavlara yönelik daha önce yayımlanan konu soru dağılım tablolarına uygun örnek soru kitapçıkları ve açıklamaları yayımladı.

Buna göre eğitim kurumu sınıf/alan zümreleri, kendi il sınıf/alan zümrelerince hazırlanan konu soru dağılım tablolarına göre söz konusu örneklerde yer alan soru şekillerine uygun sınav sorularını hazırlayacaklar.

Yayımlanan örnek soru kitapçıkları öğretmenlere sınav uygulamalarında rehber niteliği taşırken örnek sorular, ilgili Yönetmelik'te yer alan "... tüm sınavlar cevaplarını öğrencilerin oluşturduğu..." ifadesinin öğrenciler tarafından daha net olarak anlaşılması amacıyla hazırlandı"

Örnek sorular ve cevapları için "https://odsgm.meb.gov.tr/www/ornek-soru-kitapciklari/icerik/1070" adresine gitmeniz gerekmektedir. açıklaması yapıldı.

Bakmadan Geçme