Merakla Beklenen 'Bihter' Geliyor! Çok Tartışılan Film İçin Geri Sayım Başladı!

Halit Ziya Uşaklıgil'in ölümsüz eseri olan ve birçok kere film ve dizilere uyarlanan Aşk-ı Memnu, şimdi de 'Bihter' adı ile film olarak tekrar ekranlarda alacak. En son Aşk-ı Memnu dizisi ile büyük bir hayran kitlesi yaratmayı başaran bu hikayenin, Prime Video'da yayınlanacak olan hali merakla bekleniyor.

Halit Ziya Uşaklıgil’in ölümsüz eseri olan ve birçok kere film ve dizilere uyarlanan Aşk-ı Memnu, şimdi de “Bihter” adı ile film olarak tekrar ekranlarda alacak. En son Aşk-ı Memnu dizisi ile büyük bir hayran kitlesi yaratmayı başaran bu hikayenin, Prime Video’da yayınlanacak olan hali merakla bekleniyor.

2008 ve 2010 yılları arasında, ekranların en çok izlenen dizisi arasında yer alan Aşk-ı Memnu, Türkiye dışında da pek çok ülkede ilgili ile izlenmişti. Aradan yıllar geçmesine rağmen tekrarları hala televizyonda gösterilen Aşk-ı Memnu, onca zaman rağmen birçok kişi tarafından izlenmeye devam ediyor. Dizinin kadrosunda Selçuk Yöntem, Nebahat Çehre, Zerrin Tekindor gibi usta oyuncuların yanı sıra Kıvanç Tatlıtuğ, Beren Saat, Hazal Kaya gibi isimler bulunuyordu.

Olay Film Yakında İzleyici İle Buluşacak

Prime Video üzerinden seyirci ile bulaşacak olan kadroda da oldukça iddialı isimlerin yer aldığı görülüyor. Son dönemin en dikkat çeken oyuncuları arasından yer alan Farah Zeynep Abdullah, Bihter karakterine hayat verecek. Behlül kara kterini ise bu kez Boran Kuzum canlandıracak. Filmde yer alan diğer önemli isimlerden olan Osman Sonant Adnan Bey’i canlandırırken, Hande Ataizi ise Firdevs Hanım olarak karşımıza çıkıyor. Nihal karakterini Helin Kandemir, Matmazel’i ise Ebru Özkan oynayacak.

Film, çekilmeye başlandığı sırada ve “Bihter” filmin ilk adı duyulduğunda ise sosyal medyada geniş bir yankı uyandırmıştı. “Aşk-ı Memnu” dizisinin elde ettiği büyük başarıdan sonra, bu filmin nasıl çekileceğini büyük bir merak uyandırmıştı.

Filmin kadrosuna bakıldığında oldukça güçlü bir ekip görmekteyiz. Diğer yandan dizi ile filmin karşılaştırması yapanlara ise film ekibinden cevap gelmişti. Dizi olarak çekilen Aşk-ı Memnu, 1920’lerdeki eserin modern versiyonu olarak karşımıza çıkmıştı. Ancak “Bihter” filmi, bir dönem filmi olarak karşımıza çıkacak ve o dönemin ruhunu yansıtacak. Oyunculara ve hikayenin dönemine göre anlatılışı göz önüne alındığında, bu filmin bambaşka bir atmosfer yaratıcığı öngörülebilir.

Büyük bir merak ve heyecanla beklenen “Bihter” filminin şimdiden bazı kareleri ve sahneleri, seyirci ile buluşmuş durumda. Seyirci ile paylaşılan bu görüntülerin heyecanı daha da arttırdığını söylemek mümkün. Film, 16 Kasım 2023 tarihinde Amazon Prime’dan yayınlanacak.

Bakmadan Geçme