Kongreye Tek Adayla Giden Saadet Partisinde Mızrak Çuvala Sığmıyor

Necmettin Aydın "bu yapılan siyasi bir intihardır."dedi.

Kongreye Tek Adayla Giden Saadet Partisinde Mızrak Çuvala Sığmıyor

Saadet Partisinde bu hafta sonu yapılacak olan kongre için Necmettin Aydın şu sözleri söyledi;

"Bu Pazar Saadet Partisi Kongresi var ve Genel Başkan değişikliği yapılacağı ve mevcut başkandan daha yaşlı (75 yaşında ) bir muhteremin Genel Başkan olacağı parti merkezi tarafından kamu oyuna duyuruldu. En son genel seçimlerde % 0.65 oy alan parti önümüzdeki seçimlerde 80 yaşında olacak bir genel başkanla herhalde sıfırı çeker. Olmadı bir sonraki kongrede yaş sınırını 85-90 a çekeriz. Gerekçe de hazır Merhum Hocamız 85 yaşında Genel Başkan olmadı mı!" dedi.

Necmettin Aydın yaş sınırının çok artmasını bu cümlelerle dile getirerek ekledi;

"Evet, bu yapılan siyasi intihardır. Kim bu çözüme evet derse veya içine girerse Pazar günü cenazesi kalkacakların arasında yer alacaktır.Elbette herkesin şahsı muhteremdir ve yaşlılık daha saygı değer bir durumdur. Ama her işin bir yapılabilirlik sınırı vardır. Bu gün bir kulüp ‘Pele’ yi alıp top oynatacağız’ dese , herhalde bunlar aklını oynatmış derler. Genel Başkan başbakan adayıdır. Çok yoğun bir tempo ister ve genellikle 40-60, çok istisnai durumlarda maksimum yetmiş yaşa kadar yapılabilir bir iştir."dedi.

Necmettin Aydın yapılan basın açıklamasında ülke gündeminden de bahsetti.

"İkinci bir konu Türkiye üzerine dış güçlerin yıllardır planlamaya çalıştıkları tuzaklardan birisi Alevi – Sünni çatışmasıdır. Madımak provakasyonu da bu maksatla yapılmıştır ve o vakitte sayın mustakbel Genel Başkan Sivas belediye başkanıdır. Elbette, kendisinin bu provokasyon ile hiçbir alakasının olmadığına inanıyoruz. Ancak kasıtlı olarak belli çevrelerce hep suçlu olarak gösterilmiştir ve bundan Genel Başkan olarak gittiği her yerde bu karşısına gelecektir. Birileri katil diye bağırtılacak ve Saadet Partililerin olduğu her tartışma konusundan biri bu konu olacaktır. Partiden de öte hassas bir memleket meselesi daima gündemde olacaktır."dedi.

"Saadet Partisini de bir cemaate çevirmek çok büyük hata olur"

"Üçüncü olarak 'başka kimse bulamadınız mı?' derler adama. Peki oyu kimden alacağız Fatih Erbakan- ı yapsanız etrafında Molla Güraniler , akşemsittinler olsanız daha güzel olmaz mı? Hadi beğenmediniz Prof. Mete Gündoğan ne güne duruyor.Bu gün İslam aleminde, egosu boyundan kat be kat büyük cüceler, sözüm ona lider geçinenler en hassas İslami kavramları ( CİHAT-BİAT-İTAAT) istismar ederek cemaatler örgütler kurup yabancı servislerin kullanımına vererek, İslam alemini kan denizine çevirmişlerdir. Saadet Partisini de bir cemaate çevirmek çok büyük hata olur. Cemaatleşen partilerin durumu ortadadır.Merhum Hocamızın vefatı anında onun bir Genel Başkan Yardımcısı olarak, elbette ki ikaz etmek vazifemizdir. Hocamızın vefatı ile bilinçli olarak partimiz parçalanma ve yok edilme sürecine sokulmuş ve galiba artık sona gelinmiştir. İlk zamanlarda bizzat tek tek en tepedeki herkesle ve ilgili kurullarda bu ikazları yalvarırcasına yaptık. Şimdi ise milleti şahit tutarak söylüyoruz. Son beş yıldır yazdıklarımıza bir göz atılırsa söylediklerimiz daha iyi anlaşılacaktır.Tüm ömrünü Merhum Hocamızın çizgisinde geçirmiş ,Zonguldak gibi bir yerde yedi sene il başkanlığı yapmış , bir dönem Milletvekilliği yapmış, ve son olarak 2007-2009 seçimlerinde de aday olmuş ve Partinin % 2,5 Türkiye ortalamasına karşın, % 5 oy almış biri olarak içimiz yanmaktadır."diyerek basın açıklamasını sonlandırdı.

 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.