• Haberler
  • Gündem
  •  Sivas'ta Üniversite Öğrencilerinin Gıda Zehirlenmesi Olayı

 Sivas'ta Üniversite Öğrencilerinin Gıda Zehirlenmesi Olayı

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nde bir gıda zehirlenmesi hadisesi yaşandı. Üniversitenin yemekhanelerinden alınan öğle yemeğini tüketen 88 öğrenci, yemek sonrası mide bulantısı ve kusma şikayetleriyle çeşitli hastanelere başvurdu.

Hastanelerdeki tedavisinin ardından taburcu edilen öğrencilerin, Sivas Valiliği ve Üniversite Rektörlüğü tarafından yürütülen incelemede yemekhane yemeklerinden zehirlendikleri anlaşıldı. Olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatan makamlar, yemek numunelerinin analizi sürüyor.

Sivas Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, "Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde eğitim gören 88 öğrencimiz, 31 Ekim 2023 tarihinde mide bulantısı ve kusma şikâyetiyle çeşitli hastanelerimize başvuruda bulunmuştur. Belirtilen şikâyetle gün içinde hastanelerimize başvuran öğrencilerimizin tamamı, ayakta tedavi edilerek taburcu edilmiştir. Gıda zehirlenmesi şüphesiyle tedavi edilen öğrencilerimizin, Cumhuriyet Üniversitesi yemekhanelerinde çıkan öğle yemeğinden sonra rahatsızlandıkları tespit edilmiştir. Valiliğimiz ve Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlüğü tarafından konu hassasiyetle takip edilmektedir. Alınan yemek numunelerinin incelemesi devam etmekte olup, konuyla ilgili adli ve idari soruşturmalar başlatılmıştır” denildi.