TAB Gıda Halka Arzın Tüm Detayları Açıklandı

Son dönem içerisinde büyük ilgi gören halka arzlara TAB Gıda'da eklendi. Türkiye dahil toplamda 4 ülkede Burger King işletmeciliğini yapan TAB Gıda, 18 Ekim ve 20 Ekim tarihleri arasında 130 TL hisse fiyatı ile birlikte halka arz edilmeye başlanacak.

Son dönem içerisinde büyük ilgi gören halka arzlara TAB Gıda’da eklendi. Türkiye dahil toplamda 4 ülkede Burger King işletmeciliğini yapan TAB Gıda, 18 Ekim ve 20 Ekim tarihleri arasında 130 TL hisse fiyatı ile birlikte halka arz edilmeye başlanacak. Bu halka arzın son dönem içerisinde yapılan halka arzlardan, en büyük arz olması beklenenler arasında.

Ülke ekonomisi içerisinde, son dönemlerde belki de en fazla ilgi görenler halka arzlar olmaya başladı. Halka arz meraklıları hafta içerisinde yeni yatırım yapabilecekleri arzları araştırırken TAB Gıda’dan beklenen geldi. 18- 19 -20 Ekim tarihleri arasında TAB Gıda hisse fiyatı 130 liradan halka arz olmaya başlayacak.

TAB Gıda Halka Arz Büyüklüğü Ne Kadar?

Kuzey Kıbrıs, Türkiye, Gürcistan ve Makedonya’da Burger King başta gelmek üzere toplamda 7 restoranın franchise işletmecisi olan TAB Gıda’nın hisselerinin hepsinin satılması durumunda, toplamda 6.85 milyar lira yani yaklaşık olarak hesaplandığında 247 milyon dolar büyüklüğünde olmuş olacak.

TAB Gıda Hisse Fiyatı ve Hisse Kodu

Şirketin toplamda %20’sinin halka arza açılacağı açıklandı. Bu duruma göre TAB Gıda halka arzına katılacak vatandaşlara, hisse başına 130 TL ödeme yapması gerekecek. Hisse kodu ise “TABGD” olarak belirlendi. Yapılacak olan halka arzda şirketin toplam olarak eline 3.75 milyar lira gelir geçmiş olacak.

Bakmadan Geçme