Tesla Araçlar Cayır Cayır Yandı!

İstanbul'un Tuzla ilçesinde içerisinde sıfır Tesla araçlarla dolu tır bir anda alev alarak yanmaya başladı, tırın arkasında yüklü olan 6 adet Tesla marka araç yanarak kullanılamayacak hale geldi.

Olay, İstanbul'un Tuzla ilçsei Arıfat Caddesi üzerinde saat 02:30 sıralarında gerçekleşti. İddialara göre adı henüz bilinmeyen 34 BCJ 936 plakalı tırın arkasında yüklü sıfır ve elektrikli olan 6 adet lüks araç ile seyir halindeyken henüz bilinmeyen bir sebepten ötürü arkasında yüklü elektrikli araçlardan birinden alevler çıkmaya başladı. 

Tır şoförü arkasında yüklü araçlardan birinden dumanlar çıktığını fark etmesi üzerine hemen tırdan inerek yangın tüpü ile müdühale etmeye çalıştı ancak alevler hızlı bir şekilde büyüyerek 6 aracı birden sardı. Yangın tüpüyle müdahale edemeyeceğini anlayan şoför itfaiyeyi arayarak yardım istedi. Olay yerine itifaye, polis ve sağlık ekipleri gönderildi. 

İtfiye ekiplerinin olay yerine gelerek ortalama 1 saatlik çalışma sonucunda tırın dorsesini ve içinde bulunan 6 adet lüks aracı söndürmeyi başardı. Lüks araçlar kül olurken, polis ekiplerince yangınla ilgili soruşturma başlatıldı. 

Yangın olayına şahit olan Naci Yıldırım; "Patlama sesi ile dışarıya çıktık. Dedik belki yarış pistindeki araçlar kaza yaptı sandık ama baktık alev buradan çıkıyor. En arkadaki araç yanıyordu ve diğerlerine de sıçradı. Zaten 6 araç vardı. Teker teker hepsine yangın sıçrama yaptı" dedi. 

Bakmadan Geçme