TOKİ'den 32 ilde yeni konut satış projesi yayınlandı! İşte satış yapılacak iller ve taksitler

Türkiye'de Emlak Müzayede tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre birçok ilde konut satışı yapılacağı açıklandı.

TOKİ'den 32 ilde yeni konut satış projesi yayınlandı! İşte satış yapılacak iller ve taksitler
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türkiye'de Emlak Müzayede tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre birçok ilde konut satışı yapılacağı açıklandı. 32 şehirde başlayan konut satışlarına dair de detaylar ve başvuru bilgileri de açıklandı.

TOKİ Emlak Müzayede aracılığıyla yayınlanan son dakika açıklamasında "Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (bundan böyle İdare olarak anılacaktır) gayrimenkulleri, Emlak Yönetim  Hizmetleri ve Ticaret A.Ş. (Bundan böyle Emlak Yönetim olarak anılacaktır.) tarafından düzenlenecek Açık Artırma  toplantılarında alınacak tekliflerin İdare tarafından değerlendirilmesi yöntemiyle satışa sunulmuştur" ifadelerine yer verildi ve 32 şehirde konut satışı için başvuruların bugün başladığına yer verildi.

İKAMET ŞARTSIZ

Bu konutlara da başvuru yapabilmek adına herhangi bir ikamet şartı aranmıyor. 18 yaşını geçecek her vatandaş da, söz konusu konutlara da başvurularını yapabilecek.

Yapılan açıklamada "Teklif alma toplantısı The Green Park Hotel, Kızılırmak Mah. 1443. Cadde No:39 Çukurambar Çankaya /  ANKARA, TOKİ İstanbul Hizmet Binası Konferans Salonu Halkalı / İSTANBUL ve İnternet bağlantıları ile  13.12.2023 Çarşamba günü saat 10:30’da konutlar, 14.12.2023 Perşembe günü saat 10.30’da işyerleri olacak  şekilde yapılacaktır.Teklifler toplantı sırasında, açık arttırma yöntemiyle alınacaktır" ifadelerine yer verildi ve başvuru yapacak kişilerin hem internet üzerinden evlerinden, hem de belirtilen adreste ihaleye katılabileceğine yer verildi.

BAŞVURU İÇİN NE KADAR PARA YATIRILACAK?

Açık Artırma Toplantısına katılacak olan gerçek veya tüzel kişiler, toplantı öncesinde T. Halk Bankası A.Ş ve T.C.  Ziraat Bankası A.Ş.’nin tüm şubelerine katılım teminatı yatıracaklardır. Satın alınmak istenilen taşınmaz adedi kadar  teminat yatırılması gerekmekte

- Konya Tuzlukçu Projesi için 150.000.-(Yüzellibin) TL,

Diğer konut ve işyerleri için;

-muhammen bedeli  599.999.- TL’ye kadar olanlar için 50.000.-(Ellibin) TL,   muhammen bedeli  600.000 – 1.499.999.- TL’ye kadar olanlar için 100.000.-(Yüzbin) TL,

-muhammen bedeli  1.500.000 - 4.999.999.- TL’ye kadar olanlar için 200.000.-(İkiyüzbin) TL,

-muhammen bedeli  5.000.000.- TL ve üstünde olanlar için 400.000.-(Dörtyüzbin) TL

Başvuru bedeli aşağıdaki hesaba yatırılacak:

"Açık Artırmaya katılacak gerçek veya tüzel kişiler, T. Halk Bankası A.Ş. ve T.C. Ziraat Bankası A.Ş.'nin tüm şubelerine katılım teminatı yatıracaklardır. Satın alınmak istenilen taşınmaz adedi kadar teminat yatırılması gerekmektedir"

Katılım teminatını ödeyen ve teklif vermek için işbu şartnameyi imzalayan her bir gerçek veya tüzel kişiye her bir  katılım teminatı için bir bayrak numarası verilecektir. En yüksek teklifi veren katılımcının bayrağı alınacaktır.

TOKİ'den 32 ilde yeni konut satış projesi yayınlandı! İşte satış yapılacak iller ve taksitlerTOKİ'den 32 ilde yeni konut satış projesi yayınlandı! İşte satış yapılacak iller ve taksitler