TOKİ indirim kampanyası bitti mi, nasıl faydalanılır?

Türkiye'de geçtiğimiz günlerde devlet tarafından başlatılan TOKİ indirim kampanyası bitti mi tarih araştırması yapılmaya başlandı.

Türkiye'de geçtiğimiz günlerde devlet tarafından başlatılan TOKİ indirim kampanyası bitti mi tarih araştırması yapılmaya başlandı. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki tarafından TOKİ'nin, 21 Haziran 2022 öncesinde yapılan evlerle ilgili de kampanya başlatacağının müjdesini verirken indirim kampanyası da bugün sona erecek. Bu tarihten sonra da yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından da faydalanılması mümkün olmayacak. 

Borcunu peşin ödeyen konut ve iş yeri alıcıları için yüzde 25 oranında indirim yapılacak

KISMİ ÖDEME!

Yüzde 25 indirim kampanyasından da bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlar da faydalanabilecek. Borcun tamamını da kapatamayacak vatandaşlar borç bakiyelerinin de yüzde 25'inden az olmamak şartıyla da yaptıkları peşin ödemelerde yüzde 25 indirim kampanyasından faydalanabilecek. 

KAMPANYA ŞARTLARI

İndirim uygulaması doğrultusunda da alınan projelerde ki konut ve iş yeri alıcılarının da başvuru tarihi itibariyle de öncelikle borç kapatmanın yapıldığı aya ait taksit ödemelerini yapmış olması zorunluluğu bulunuyor. Ayrıca da geriye dönük taksit ve emlak vergisi borcu da olmaması gerektiği belirtildi.

Kampanyadan geri ödeme taksitleri en geç 2022 yılı haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri alıcıları yararlanabilecek. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan konut ve iş yeri alıcıları indirim kampanyasından yararlanamayacak.

Kampanyadan faydalanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabilecekler.

Bakmadan Geçme