TÜİK Ekim ayı enflasyon oranları ne zaman açıklanacak?

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından Ekim ayı enflasyon oranları ne zaman açıklanacak merakla araştırılmaya devam ediyor.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından Ekim ayı enflasyon oranları ne zaman açıklanacak merakla araştırılmaya devam ediyor. Kurum tarafından da Ekim ayına ait tüketici ve üretici enflasyon rakamlarını duyurmak için geri sayıma başladı. Ekim 2023 enflasyon oranlarının da açıklanması, ekonomik planlamalar ve vatandaşların da mali beklentileri açısından da büyük öneme sahiptir. TÜİK Ekim 2023 oranı da ne zaman, saat kaçta açıklanacak beklentiler nelerdir sorularının detayları da belli oldu. 

EKİM 2023 ENFLASYON ORANI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından da her ayın başında bir önceki aya dair veriler dururken Ekim ayına dair enflasyon rakamları da Kasım ayı itibariyle açıklanacak. TÜİK'in de saat 10.00'da açıklayacağı Ekim ayı enflasyonun da 2 veya 3 Kasım 2023 tarihlerinde duyurulması bekleniyor.

Emekli ve memur için kesin zam oranı için 3 Ocak tarihi beklenirken; Merkez Bankası'nın Ekim ayı Piyasa Katılımcıları Anketi bu artışa ilişkin yeni ipucunu ortaya koydu. Ankette yıl sonu enflasyon tahmini yüzde 68.01 çıktı.

Bu tahmine göre bu yılın ikinci yarısındaki enflasyon yüzde 40.27 olarak gerçekleşecek. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranı da bu durumda yüzde 40.27 olacak.

Bakmadan Geçme