Ankara'da Mansur Yavaş Yeniden Aday Oldu

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlere Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yeniden aday olmak için dün CHP 'ye adaylık başvurusu yaptı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş dün CHP Bülent Ecevit Parti Okulu'nda yapılan ve birçok partinin de bulunduğu törende başvurusunu yaparak CHP Ankara İl Başkanı Ümit Erkol başvurusunu teslim aldı. Aday olan Yavaş, başvurusunu yaptıktan sonra açıklamada bulundu. 

Mansur Yavaş yaptığı açıklamada; "Seçimlerden önce ‘bir zihniyet değişikliği yapacağımızın ve tarafsız bir şekilde Ankara halkına hizmet edeceğimizin’ sözünü vermiştik. ‘Proje nedir?’ diye soranlara da ‘aç ve açıkta kimseyi bırakmamak ve Ankara’dan kazandığımız yine Ankara’ya harcamak’ diye açıklamıştık. Örnek alındık, karşılığında dünya çapında ödüller de aldık. Ankara’nın dürüst bir şekilde yönetileceğini bütün dünyaya göstermeyi amaçladık, bunu yapmaya da devam edeceğiz. En büyük amacımız beton bloklara değil; güneşe, halka öncelik veren yönetimimiz aynı şekilde devam edecek. Artık Belediye Meclisi’nde bugüne kadar gördüğünüz şeyleri görmek istemiyoruz. Çoğunluk alınca demokratik olmayan kararlar almayacağız. Şimdiye kadar ‘topal ördek’ olarak adlandırıldık ama hiçbir zaman şikâyet etmedik. Ankara’yı bize emanet edilen şekilde dünya başkentleriyle yarışır bir kent haline getirmeye devam ediyoruz. Emek veren herkese teşekkür ediyorum, kendimi de Ankara halkına emanet ediyorum.”  şeklinde ifadelerde bulundu.