• Haberler
  • Gündem
  • Kabine Toplantısı bugün saat kaçta başlayacak, kaçta bitecek?

Kabine Toplantısı bugün saat kaçta başlayacak, kaçta bitecek?

Türkiye'de milyonların merakla beklediği Kabine Toplantısı'yla ilgili yeni haberler geldi. Kabine bugün Erdoğan önderliğinde toplanacak.

Kabine Toplantısı bugün saat kaçta başlayacak, kaçta bitecek? Türkiye'de milyonların merakla beklediği Kabine Toplantısı'yla ilgili yeni haberler geldi. Kabine bugün Erdoğan önderliğinde toplanacak. Cumhurbaşkanlığı Kabinesi 31 Ekim yani bugün toplanıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında 31 Ekim saat 15.00'da, Beştepe'de bulunan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenecek kabine toplantısına kısa süre kala gündem hakkında son dakika açıklaması geldi. Gelen açıklamalara göre kabinede gündemin yoğun olacağı, birden fazla konunun da ele alınacağı belirtildi. Bu konulardan ilki Gazze olacakken İsrail saldırılarında da hayatını kaybeden sivil sayısı da 8 binleri geçti. İsrail'in saldırıları durdurması adına da neler yapılabileceği, Gazze'ye yapılacak yardımların neler olabileceği görüşülecek.

Bunun yanı sıra Ekonomide atılacak yeni adımlar, marketlerin indirim çağrılarına cevabı ve enflasyon ile mücadelede son durum ele alınacak.

EVLİLİK KREDİSİ

Evlenecek gençlere verilecek faizsiz 2 yıl geri ödemesiz evlilik kredisi de kabinede görüşülecek. Kabine sonrası açıklama bekleniyor.

KENDİ İŞİNİ KURACAKLARA FAİZSİZ KREDİ

Kendi işini kuracak gençlere faizsiz 2 yıl geri ödemesiz 150 bin TL'lik kredi Aile ve Gençlik Bankası tarafından verilecek. Konu kabinede alınacak. 

EV HANIMLARINA EMEKLİLİK

Ev hanımlarına emeklilik konusu da kabinede ele alınacak konulardan. Aile ve Gençlik Bankası'nın kurulması ile ev hanımlarına emeklilik desteği gelecek. 

BAĞKURLULARA 5 YIL ERKEN EMEKLİLİK

Kabinede ele alınacak bir diğer konu ise Bağkurlulara 5 yıl erken emeklilik konusu olacak.